aktualności
Uszkodzona syrena alarmowa w budynku OSP Rurzyca zostanie wymieniona
Syrena alarmowa przy budynku OSP w Rurzycy ma wkrótce zostać naprawiona. Sprawa została poruszona podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przez radną Agnieszkę Wojciechowską, która złożyła interpelację w tej sprawie. Jak mówiła, niesprawna od ponad miesiąca syrena znacząco utrudnia skuteczne alarmowanie druhów w sytuacjach zagrożenia. Obecnie strażacy ochotnicy z OSP Rurzyca informowani są wyłącznie za pomocą wiadomości SMS, co nie zawsze gwarantuje szybkie dotarcie sygnału alarmowego.
W odpowiedzi na wniosek Burmistrz Krzysztof Sypień poinformował, że komendant gminny OSP Dariusz Tapper podjął już odpowiednie działania. Wezwany serwisant stwierdził, że dotychczasowe urządzenie typu DSP-50, mające ponad 20 lat, nie nadaje się do naprawy z powodu braku części zamiennych. W związku z tym została przygotowana wycena zakupu i wymiany urządzenia. Oferta przedstawiona przez firmę Alex Elektroniks — Andrzej Rogowski opiewa na kwotę 15 375 zł brutto.
Środki finansowe mają zostać przesunięte na odpowiedni budżetowy paragraf, co umożliwi realizację zadania. Wymiana urządzenia nastąpi niezwłocznie po dopełnieniu formalności oraz zgodnie z możliwościami technicznymi wykonawcy. Nowa syrena przywróci sprawne funkcjonowanie systemu alarmowania, a w przyszłości umożliwi jego dalszą rozbudowę.
Darek Religa, Foto: OSP Rurzyca
